نرم افزار نمایش رفتار روسازی های انعطاف پذیر MnPAVE

اداره حمل و نقل ايالت مينه سوتا در ميانۀ دهه 1990 پژوهشي را در دانشگاه ايالتي مينه سوتا پايه گذاري کرد که خروجي آن نرم افزاري به نام ROADNET بود. در سال 2000 اين سازمان با بسط و توسعه نرم افزار فوق، نرم افزار طراحي جديدي به نام MnPAVE را ايجاد نمود.
MnPAVE یک نرم افزار کامپیوتری است که به ترکیب روابط تجربی شناخته شده با نمایش فیزیکی و مکانیکی رفتار روسازی های انعطاف پذیر می پردازد. بخش مکانیکی این برنامه مبتنی بر یافتن نیروی کششی در زیر لایۀ آسفالت، نیروی فشاری در بالای بستر و میزان تنش ماکزیمم در وسط مجموعۀ لایه اساس می باشد.
MnPAVE دارای سه ماژول ورودی شامل وضعیت آب و هوا، ساختار و ترافیک و سه مرحلۀ طراحی شامل طراحی پایه، طراحی متوسط و طراحی پیشرفته می باشد. سطح طراحی موردنظر با توجّه به حجم و کیفیت اطلاعات موجود در رابطه با ویژگی های مصالح و نیز داده های ترافیکی، انتخاب می شود. در حالت پایه، تنها اطلاعات کلی در ارتباط با مصالح و داده های ترافیکی موردنیاز است. در سطح متوسط نیاز به اطلاعات گسترده تری بوده و در سطح پیشرفته لازم است مقادیر استاندارد برای کلیۀ مصالح با توجه به رطوبت و شرایط آب و هوایی پیش بینی شده مشخص شوند. MnPAVE، ترافیکی را که می تواند بر روی یک روسازی ایجاد شود، از طریق آنالیز چند لایه ای الاستیک (( LEA  پیش بینی می نماید. تمامی لایه ها با ویژگی های مشابه از تمام جهات و نیز در راستای افقی نامحدود در نظر گرفته می شوند.
ورودی های مربوط به مصالح شامل ضخامت لایه، استانداردها، ضریب پواسون و شاخص تعیین کنندۀ درجۀ خطا در میان لایه ها می باشد که این مقدار در نرم افزار MnPAVE در محل اتصال کلیه لایه ها با یکدیگر برابر با صفر در نظر گرفته می شود. سایر ورودی ها شامل بارگذاری و همچنین محل ارزیابی روسازی است. بارگذاری ها با استفاده از میزان فشار و فاصلۀ شعاعی تعیین می شوند. تنش های استاندارد و برشی، فشار استاندارد و میزان جا به جایی در مکان های مشخص از طریق آنالیز الاستیک محاسبه می شوند.
خروجی های نرم افزار MnPAVE شامل پیش بینی عمر روسازی و ضریب آسیب پذیری آن می باشد و در نسخه های بالاتر، قابلیت محاسبۀ ضریب اطمینان روسازی نیز به این نرم افزار افزوده شده است.

1.3 Mb MnPAVE V6301
لینک های دانلود برنامه :
  دانلود برنامه
 
کرک برنامه : در صورت نیاز درون فایل دانلود برنامه
راهنمای نصب : در صورت نیاز درون فایل دانلود برنامه پسورد : www.omranpooya.com

 


آموزش نرم افزار MnPAVE  :

 

معرفی و آموزش نرم افزارهای مدیریت و طراحی روسازی
ناشر : نشر سیمای دانش
توضیحات : اجرای بر روی تمام ویندوزها
قیمت :    10% تخفیف ویژه خرید آنلاین جزئیات بیشتر و خرید محصول
نوشته شده توسط  پویا حیاتی
سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 ساعت 19:17
بازدید 2378 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 ارديبهشت 1395 ساعت 19:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)